Kütüphane

Access Kurulu Olmadan Access Dosyalarını Çalıştırmak

Access Kurulu Olmadan Access Dosyalarını Çalıştırmak : Access yüklü olmayan bir kullanıcı da edindiği Access örneklerini incelemek isteyebilir. Bunun için illa içinde Access olan bir Office sürümünü kullanmak zorunda değildir. Çoğunuzun da tahmin ettiği gibi tüm bu sorunların çaresi Access RunTime kurmaktır.

İlgili Access sürümüne ait dosyaları açabilmek için en az kendi sürümüne eş değer sürümde RunTime yüklemek gerekir. Örneğin Access 2016 uygulamasını, Access 2007 RunTime ile açamazsınız. Öyleyse neden tümünü açabilecek bir RunTime kurmayalım? İçinde bulunduğumuz yani bu mesajın yazım tarihi itibariyle bunu yapacak olan RunTime sürümü 2016’dir. Aşağıdaki linkten ücretsiz olarak Access 2007 Türkçe RunTime kurulumunu indirebilirsiniz.

Access 2016 Türkçe RunTime

Yukarıdaki link sayesinde bilgisayarınızda Access Ofis olmadan da edindiğiniz Access uygulamalarını inceleyebilirsiniz veya çalıştırabilirsiniz. Eğer projelerinizde kullanıyor iseniz kullanıcıların bilgisayarında Access yüklü olmadan bu uygulama sayesinde access veri tabanlarını projelerinizde kullanabilirsiniz.

Projelerinizin kurulum dosyalarını hazırlarken kurulum paketine gerekli access runtime ekleyerek kullanıcıların bilgisayarında Access yüklümü değilmi diye düşünmeye gerek duymadan güvenli bir şekilde projelerinizi Access veritabanı kullanarak çalıştırabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı