Cyberpunk 2077 Performans Kilidini açma FPS artırımı

Cyberpunk 2077 çıkması ile birlikte yanında bir çok sorun ile birlikte geldi. Performans sorunları elbet güncellemeler ile giderilecek olsada şimdi ufak değişiklikler ile FPS değerlerimizi nasıl artırabilceğimize birlikte bakalım.


İşlem yapılan dosyaları yedeklemeyi unutmayınız!

Ryzen sistemler için yapılması gereken adımlar.

Öncelikle HxD editor uygulamasını indirelim. Uygulamayı aşağıdaki buton yardımı ile indirebilirsiniz.

HxD uygulamasını indirdikten sonra rar dosyasından çıkartıp uygulamayı bilgisayarımıza kuralım.

Daha sonra HxD uygulamasını çalıştırıp Oyun klasörü içerisinden Cyberpunk 2077 yi seçelim

Dosya yolu örnek : Dosya – Aç – Bilgisayarım – Yerel disk (C) – Program Files (x86) – Steam – steamapps – common – Cyberpunk 2077 – bin – x64 – Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 yi seçtikten sonra Performans kilit kodunu bulup yenisi ile değiştirmemiz gerekmektedir.

HdX uygulamasında iken Ctrl+F – Hex Değerleri – Şunu ara kısmına aşağıdaki kodu girip aratıyoruz.

75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

Bulunan kodu yeni kod ile değiştiriyoruz .

EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

Kodu değiştirdikten sonra HdX uygulamasında dosyamızı kaydediyoruz Dosya – “Hepsini Kaydet” yaparak programdan çıkıyoruz.

Eğer kayıt sırasında hata veriyse oyun dosyamız salt okunur olabilir oyun dosyamızı sağ tıklayıp salt okunurdan çıkarıyoruz.

İşlemleri başarı ile yaptıktan sonra Performans kilidi açılmış oluyor. Büyük ihtimal güncellemeler ile bu sorunları gidereceklerdir. Güncellemeler geleseye kadar bu işlemleri yaparak bir nebzede olsa FPS artırımında bulunabilirsiniz.

Kolay gelsin iyi oyunlar dileriz.

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım