Web Tasarımı ve Sunucu Yönetimi

Google Adsense Onayı Almak İçin Tavsiyeler

Bu yazımızda Adsense onayı almak için bazı tavsiyelerde bulunacam bu tavsiyeler sayesinde umarım hızlı bir şekilde adsense sahibi olabilirsiniz. Şimdi sırası ile  maddeler halinde inceleyelim :

  1. Adsense hosting, sunucu ve site hızlarına oldukça fazla dikkat ediyor. Ayrıca uptime süresi de oldukça önemli. Yani siteniz en az %99 olacak şekilde çalışır halde olmalı. Adsense onay ekibi sitenizi kontrol ederken yavaşlık, bağlantı hatası gibi sorunlar yaşamamalı.
  2. Sitenizde en az 50 tane sağlam yazı olsun. Bunlar sağlam trafikler alıyor olsunlar. SEO kısmında sorununuz kalmasın, en basitinden H1 ve H2 etiketlerini doğru kullanın.
  3. Adsense başvurusu yaptığınız andan itibaren bekleyin, sitenizde başka reklamlar bulunmasın.
  4. Sitenizde AMP desteği olsun. AMP nedir diyorsanız bu yazıya bakabilirsiniz.
  5. Sitede SSL sertifikası olmasının faydalı olduğu artık bilinen bir gerçek. Kesinlikle ve kesinlikle bir SSL sertifikası edinin. Bazı hosting firmaları artık bunu ücretsiz sağlıyor. Ücretsiz SSL dünya çapında Let’s Encrypt  tarafından sağlanmaktadır.
  6. Siteniz yani domaininiz en az 6 aylık olsun.
  7. Hala başarılı olamadıysanız, Adsense red mailinde daha farklı bir sorun olabilir. Bunları da teker teker kontrol edip düzeltmeyi unutmayın!

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı