Arduino-Logo-1

Proteus İsis’e Arduino Kütüphanesi Ekleme

Arduino ile tasarladığımız projeleri ilk başta smilasyon ile görmek ve sonra uygulamak bizlere bir çok avantaj sağlmaktadır. Tasarımımızın düzgün çalışıp çalışmadığını, bir hata yapmışsak nerede hata yaptığımızı simülasyonda çok rahat görebiliriz. İşte bizde bugün Arduino kütüphanesini İsis programına nasıl gömeceğimizi göreceğiz.


Öncelikle gerekli kütüphanemizi indirelim :
[ddownload id=”2207″ text=”Arduino kütüphanesi indir”]

Dosyaları klasöre çıkarttığımızda oluşan iki adet dosyayı;

Proteus 7 kullanıyorsak: C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\LIBRARY dizinine

Proteus 8 kullanıyorsak: C:\ProgramData\Labcenter Electronics\Proteus 8 Professional\LIBRARY

C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 8 Professional\LIBRARY veya sistemimiz 64 bit ise C:\Program Files (x86)\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\LIBRARY dizinlerine kopyalıyoruz.

Böylece Arduino kütüphanemizi İsis programında tanımlamış olduk. Artık İsis programını açıp projemize Arduinoyu ekleyebiliriz. Nasıl ekleyeceğimizi ise aşağıda görebilirsiniz.

Artık Proteus da arduino yu ekleyerek uygulamalarınızı test edebilirsiniz.

 

 

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım