Wordpress Sosyal Medya

Sosyal Medya Otomatik Gönderi İçin En iyi WordPress Eklentileri

Açıkça, sosyal ağlarda manuel olarak içerik paylaşmak çok fazla zaman alabilir ve oldukça sıkıcı olabilir, özellikle de normal zamanlarda gönderi paylaşıyorsanız.Öyleyse, bunu sizin için otomatik halledebilecek bazı modern araçlar ve eklentilere birlikte göz atalım


1. Revive Old Post

Yeni ve eski makalelerinizi sosyal medyada otomatik olarak paylaşan bir eklentidir. Revive Old Post, belirli makaleleri belirli zaman aralıklarında dikkatlice paylaşmanıza olanak tanıyan birçok harika özelliğe sahiptir. Özelleştirebileceğiniz bazı şeyler: paylaşımlar arasındaki aralıklar, gönderilerin yaşı, günlük paylaşılan gönderi sayısı, aynı gönderinin kaç kez paylaşılabileceği, gönderilerin biçimi ve daha fazlası. Ayrıca özel bir planlama oluşturabilir ve Google Analytics’te bu eklenti aracılığıyla üretilen trafiği izleyebilirsiniz. Revive Old Post, gerçek bir uygulamalı çözümdür, yani onu yalnızca bir kez ayarlamanız gerekir ve tüm bu sosyal paylaşım işlerini halledersiniz. Twitter, LinkedIn, Xing ve Tumblr için çalışıyor.

2. Revive Network

Kendi çalışmanızı paylaşmanın yanı sıra, artık diğer kaynaklardan da değerli içerikleri paylaşabilirsiniz. Revive Network, bunu otomatik olarak yapmanıza yardımcı olur. Sosyal medya hesaplarınızı ekleyin, makale paylaşmak istediğiniz blogların RSS beslemelerini kopyalayın ve otomatik gönderi için zamanları / aralıkları ayarlayın. Revive Network eklentisi Facebook ve Twitter için oluşturulmuştur ve istediğiniz kadar blog beslemesi eklemenize izin verir. Ayrıca, paylaşılan her makaleyle birlikte gelen metni özelleştirebilir ve içerik paylaştığınız sitelerin sizi Google Analytics’te yönlendiren olarak görmesi için UTM bağlantıları üzerinden izlemeye izin verebilirsiniz. Kısacası, Revive Network, diğer bloglardan / sitelerden gelen içeriği, özelleştirilmiş metin, bahsedenler / etiketler ve UTM izleme bağlantılarıyla, istediğiniz sıklıkta ve istediğiniz saatte otomatik olarak sosyal medya profillerinize gönderir – her şey tercihlerinize göre.

3. CoSchedule

Bu eklenti, blog yayınlarınızı sosyal medya mesajlarıyla senkronize etmenize yardımcı olur. Gönderilerinizi ve paylaşımlarınızı planlamak için en uygun günleri ve saatleri seçebileceğiniz bir takvim sağlar. Takvim, renk kodlaması ve sürükle ve bırak seçenekleriyle kolayca özelleştirilebilir. CoSchedule, gönderilerinizi paylaşabileceğiniz birçok sosyal medya ağı sunar: Twitter, LinkedIn, Google+, Buffer, Tumblr ve Pinterest. Ayrıca, tüm sosyal medya profillerinizin ayrıntılı analiz raporlarına erişim sağlarlar.

4. NextScripts

Çok sayıda sosyal medya ağı entegrasyonuyla birlikte gelen ücretsiz bir eklenti. Kanallarınızda otomatik olarak yeniden yayınlayarak hem yeni hem de eski yayınları paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, sosyal medyadaki yorumları ve bahsetmeleri WordPress yorumları olarak otomatik olarak içe aktarır. Hangi şeylerin yayınlanacağını, nelerin yayınlanmayacağını ve ne zaman yayınlanacağını seçebilirsiniz. Bu seçenekleri birkaç tıklamayla ayarlayın ve NextScripts gerisini sizin için halleder. Belirli saatler ve günler istiyorsanız, gönderilerinizi planlayabilir veya erteleyebilirsiniz.

5. AccessPress Social Auto Post

Web sitenizin içeriğini sosyal medyada otomatik olarak paylaşan premium bir eklenti. Bu eklentiyle her şey çok basit: (1) sosyal medya profillerinizi içeriğinizin paylaşılmasını istediğiniz yere ayarlayın ve (2) otomatik olarak gönderilmesi gereken içeriği seçin. Eklenti, sınırsız hesap yapılandırmanıza izin verir, böylece üç Facebook hesabınız varsa, hepsini kullanabilirsiniz. Ancak Facebook, Twitter, LinkedIn ve Tumblr ile sınırlıdır. Gönderilerin biçimini ayarlayabilir, belirli makaleler / sayfalar / kategoriler için otomatik göndermeyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir, yeni makaleler için otomatik göndermeyi ayarlayabilir ve bu uygulamayla daha birçok harika şey yapabilirsiniz.

6. Blog2Social

Blog2Social, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve hatta Medium gibi bazı sıra dışı platformlar dahil olmak üzere çeşitli sosyal ağlarla bağlantı kurabilen premium bir eklentidir. Blog2Social’ın ücretsiz bir sürümü var, ancak tam programlama özelliğine erişmek için ücretli bir plana kaydolmanız gerekiyor. Bununla birlikte, Blog2Social ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi yapabilir. Her sosyal medya ağının spesifikasyonlarına uyan gönderileri kolayca oluşturmak, bu gönderileri planlamak, bu gönderilerin tekrarını otomatikleştirmek ve her ağda otomatik gönderilerinizin başarısını izlemek için kullanabilirsiniz.

7. Microblog Poster

Bu eklenti, yeni gönderilerinizi sosyal medyada otomatik olarak yayınlamanıza ve eskilerini yeniden paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, aynı sosyal ağda çok sayıda hesabınız varsa hepsini kullanabilirsiniz. Ayrıca, gönderileri kategorilere göre filtreleyebilir ve otomatik gönderme sürecini izlemek için günlükleri takip edebilirsiniz. Ek olarak, Microblog Poster, her alt blog için etkinleştirirseniz, WordPress multisite üzerinde çalışır.