Web Tasarımı ve Sunucu Yönetimi

WordPress için en iyi seo eklentileri

Arama motoru optimasyonu web siteler için olmazsa olmazlardandır. bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini en üst düzeye çıkarmak için taktiksel ve stratejik çabaları tanımlar. SEO, (diğer faktörlerin yanı sıra) sayfadaki HTML yapısı, web sitesi mimarisi, sayfa içeriği ve anahtar kelime kullanımı, gelen bağlantılar ve bir alanın toplu içeriğine bağlıdır. İşte bu yüzden SEO eklentileri, aslında SEO için bir zorunluluktur.

WordPress için en iyi seo eklentilerini sizler için sıraladık. Şimdi sırası ile bunları inceleyelim :

1- Yoast SEO

Bu eklenti, belki de WordPress için en yaygın kullanılan eklentidir. Bu, web sitenizi ve XML site haritalarınızı optimize etmenize yardımcı olan ve neredeyse tüm özellikleri sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Bu eklentinin premium versiyonu da vardır. Eklentinin herhangi bir WordPress kullanıcısının bir yayının yayınlanmadan önce nasıl optimize edilebileceğini anlayabileceği bir sayfa içi analizi var.

2- All in One SEO Pack

Yüz milyonlarca global indirme ile, All in One SEO Pack , WordPress için yaygın olarak kullanılan SEO eklentileri arasındadır. Bu eklenti, kullanıcı dostu bir SEO web sitesi hazırlamanız gereken tüm kaynakları sağlar. Ayarlar kısmı ile karşılaştığınız zaman, gereksinimlerinize uygun olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, SEO WordPress eklentisi otomatik olarak arama motorları için blog yazılarının başlıklarını optimize etmek için tasarlanmıştır.

3- Premium SEO Pack

Adından da anlaşılacağı gibi, bu web sitenizi optimize etmenizi ve daha fazla para kazanmanızı sağlayacak bir premium WordPress eklentisidir. Sitenizi özelleştirmeniz ve optimize etmeniz gereken tüm özellikleri ve seçenekleri sunan kapsamlı bir SEO eklentisidir. Sitenizde, aslında SEO perspektifinden gerekli olan iç bağlantı oluşumunu geliştirmeye yardımcı olacaktır.

4- WP Social SEO Booster

Arama motorları, sosyal medyadan gelen sinyalleri arama sonuçlarını seçerken önemli bir unsur olarak kullanmaktadır. Bu nedenle, sosyal optimizasyon son derece önemli olmaya devam etmektedir. Web siteniz sosyal medyada birkaç paylaşıldıktan sonra, muhtemelen organik olarak da daha fazla trafik alırsınız.

5- SEOPressor

Bu, herhangi bir siteye gelen organik trafiği artırabilecek başka bir eklentidir. Blog yayınlarını optimize etmeye yardımcı olur. Eklenti, içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olacak çeşitli seçenekler sunar. SEOPressor, anahtar kelime analizleri nedeniyle diğer eklentilerden daha çok dikkat çekiyor.

6- Rankie

Rankie aslında bir SEO eklentisi değildir, anahtar kelimelerinizi izlemenize yardımcı olur. Ahrefs veya Mondovo’yu kullanmak yerine, bu ucuz eklenti, anahtar kelimelerinizi koyup bunları izlemenize izin verecektir. Sıralamalarınızı WordPress gösterge tablosunda görebilirsiniz.

7- SEO by Squirrly

Bu eklenti, web siteniz için içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Eklenti sayesinde içerik, hem botlara hem de insanlar için optimize olması için düzenlenir. Haftalık SEO denetimleri alırsınız. Squirrly, makalelerinizi optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı tavsiyeler sunar. Bir renk göstergesi temel alır. Yeşil içerik %100 SEO dostu anlamına gelir. Bu eklenti Yoast ile entegre olur.

8- SEO Friendly Images

Bu eklenti, resimlerinizi optimize etmek için iyi bir seçenektir. Kullanıcıların resimlerinizi bulabilmesi için ALT ve başlık özelliklerini kullanmak önemlidir. İnsanlar, SEO Friendly Images kullanıyorsanız resimlerinizi Google görsel aramalarında bulabilirler.

Yukarıdaki eklentiler sayesinde web sitenizi arama motorları açısından daha elverişli hale getirebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz yıldız vermeyi unutmayınız.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı