webmaster
webmaster aracı

En İyi 8 Backlink Sorgulama & Analiz Aracları

En İyi 8 Backlink Sorgulama & Analiz Aracı içinde Google ve SEO çalışmaları için ihtiyaç duyulan araçlardan backlink sorgulama araclarını sizler için sıraladık. Kullanımda sorgulama aracı olan backlinklerin siteniz için büyük yararları olur. Yanlış kullanımı web siteniz için yarardan çok zarara neden olmaktadır. Sitenizdeki indekslerin silinmesine neden olan negatif SEO çalışmaları için kullanılan backlinkler analiz ve sorgulanma aşamasında önemli olmaktadır.


Majestic SEO

Bu sorgulama aracının özelliği daha önceden siteye alınan backlink ve hangi referansların olduğunu gösteren bir araçtır. Backlinklerin yaptığı yönlendirme ve içinde olduğu anchor da yapılan yönlendirmeler ile linklerin hangi anahtar kelimeden geldiğini beraberinde sunan yardımcı bir araçtır.

Ahrefs 

En güçlü backlink sorgulama araçlarından biri olan Ahrefs SEO uygulamalarında analizleri sorgulama da kullanılan ve oldukça kullanımı yaygın olan bir araçtır. İsteğe göre ücretli veye ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz sorgulama ve analiz aracı olan Ahrefs yaşanılan iniş çıkışların da dofollow ve nofollow olarak kategori tarzında gösterilmesini sağlar.

Open Site Explorer 

Bir başka sorgulama araçlarından biri de Open Site Explorer’dır. Tıpkı Majestic SEO aracındaki gibi linklerin gelişini görmeniz de fayda sağlamaktadır. Diğer araçlara bakıldığında backlink sayısında azalma olduğu görülmektedir.

Rank Signal 

Alexa Backlinkleri başta olmak üzere birçok kategorinin backlinklerini görmenizde yardımcı olur. Özellikleri OpenSite özellikleri ile aynıdır. Link kategorileri trust rank, anchor text, nofollow ve dofollow olarak kategori ve linklerin beraber görülmesine olanak sunar.

Cognitive SEO  

Linklerin dağılımını ve analizini gösteren araçlardan biri olarak Cognitive SEO backlink aracı kullanılabilir. Birden fazla kaynaktan veri toplayarak tek bir analiz şeklinde kullanıcıya sunan bu araç 14 gün ücretsiz deneme şeklinde kullanılmakta sonrasında belli bir meblağ ile hizmet alabiliyorsunuz.

Fixerkit 

Fixerkit yerli bir proje olup üç farklı projeyi içinde barındırmakta. Sosyal medya yönetimi, paravan blog yönetimi ve sıra takibi. Sitenizdeki içeriklerinizi sosyal medya ve paravan blog hesaplarınızda otomatik olarak paylaştırabilir ve kaliteli backlink alabilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin hangi kelimede kaçıncı sırada olduğunu günlük sizin yerinize takip eder

SearchMetrics  

SEO araçları sayesinde sadece backlink araçlarının kullanımının dışında farklı konularda analiz yapmada yardımcı olur. Ücretli ya da ücretsiz birçok analiz için kullanılabilir. Bu yazılım ile birden fazla veriye ulaşmanız mümkündür.

Link Research Tools 

Bu araç genelde webmasterler için kullanılabilecek araçlara sahip olduğundan tavsiye edilir. Derin kapsamlı şekilde çözüm ve analizleri kullanıcıya sunmaktadır. Bu araçların yanında kullanabileceğiniz backlinklerden biri de web SEO Analytics grafik şeklindeki raporların sunulmasında yanınızda olacak bir programdır.

SEO Spglass 

Ücretsiz bir yazılım olan SEO Spyglass online hizmet veren programlardan biridir. Bağlantı detaylarında hizmetin sağlandığı ülkeyi geldiği bağlantı bilgileri ile gösteren bir yazılım programı olarak kullanılmaktadır.

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım