Elektronik Arka Plan

Prolific PL2303 Driver Sorunu Çözümü

Merhabalar arakdaşlar bu yazımızda sizlerden gelen PL2303 driver sorununun çözümüne bakacağız. PL2303 bir USB_TTL seri dönüştürücü kartıdır.


Genellikle Windows 10 da bu hatayı vermektedir. Bu hatanın çözümü için öncelikle önceden kurulan tüm driverları sürücüleri le birlikte bilgisatarımızdan kaldıralım.

Daha sonra internet bağlantımızı keselim çünkü aygıt tanımlanınca otomatik en güncel sürümü internetten arayacağı için ve bu sürücü yine çalıştırmıyacaktır. Bu yüzden internet bağlantımızı keselim.

İnternet bağlantımızı kestikten sonra yazımızın altında bulunan driver bilgisayarımıza indirelim.

İndirme işleminden sonra zip dosyamızı çıkartalım ve içindeki inf uzantılı driver bilgileri bulunan dosyamıza sağ tıklayıp kur diyelim.

Daha sonra Aygıt Yöneticisine girip sarı ünlemli driverinize gelerek sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelleştir seçeneğine tıklayınız.

Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayıp Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver e tıklayınız.

Burdaki listeden aşağıdaki gibi Prolific USB-to_Serial Comm Port  model olanı seçiniz ve ileri ye tıklayınız. Daha sonra Windows sürücülerinizi başarıyla güncelleştirdi, seçeneği çıkması gerekmektedir.

Eğer başarılı olmaz ise bilgiyarınızdaki eski sürücü hala aktiftir onu kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyiniz.

Icon

Pl2303 Driver 85.78 KB 245 downloads

Pl2303 Driver ...