STM

STM32F103 Arduino ide ile programlama

STM32F103 kartımızı Arduino ide ile programlayabilirsiniz.Arduino IDE programının kurulu olduğunu varsayıyorum. Eğer değilse arduino.cc adresinden download kısmından indirip bilgisayarınıza kurunuz.

Şimdi kartımızı Arduino IDE programına tanıtmamız gerekli. Bunun içinde birden fazla yol mevcut.

1.Yol:

Programı açtıktan sonra Dosya menüsü–>Tercihler menüsüne tıklıyoruz.

STM32F103 Arduino ide ile programlama 1

Aşağıda kırmızı dikdörtgen içine aldığımız yere http://dan.drown.org/stm32duino/package_STM32duino_index.json linkini ekliyoruz.

STM32F103 Arduino ide ile programlama 2

2. Yol: Araçlar menüsü—->Kartlar—>Kart Yöneticisine tıklıyoruz.

STM32F103 Arduino ide ile programlama 3

Karşımıza gelecek iletişim penceresine Due yazıyoruz. Gelen sonuçlardan da 32 bit ARM Cortex M3 lü olanı install diyerek kurulumu tamamlıyoruz.

Daha sonra buradan Arduino STM32 dosyalarını indiriyoruz. Gelen zipli dosyayı açtıktan sonra da klasörü Program Files(86)/Arduino/Hardware klasörünün içine kopyalıyoruz.

Artık stm32 kartımızı Arduino id programımıza tanıtmış olduk . Artık örneklermize geçebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

2 Yorum

    1. seri port ile programlıyacağınız için gerek Pl2303 modülü ile gerekli driverları pc nize yüklüyerek Com portu üzerinden kartınızı programlama moduna alarak programlıyabilirsiniz. Saygılarımla

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı