Web Tasarımı ve Sunucu Yönetimi

WordPress Güncel Ping Servisleri 2018

Web sitemizin arama motorları tarafından daha hızlı indexlenmesi için arama motorlarına bildirilmesi gerekir. WordPress scriptinin pingleme özelliği sayesinde daha çok hizmet ekliyerek bu pinglemeyi daha hızlı yapabiliriz.

WordPress üzerinde bu listeyi düzenleyerek, her yazı/makale sonrasında otomatik olarak bu sitelere ping gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress Ping Servisleri Nasıl Güncellenir?

WordPress yönetim paneline giriş yaptıktan sonra  Ayarlar—> Yazma yolunu takip ediyoruz. Burada yer alan Servisleri Güncelle bölümüne aşağıda yer alan 2018 Güncel Ping Servislerini yapıştırıyoruz ve güncelle diyerek işlemi tamamlıyoruz.

WordPress Ping Servisleri 2017

UYARI : yukarıdaki pingleme servislerinden bir kaçını seçiniz eğer hepsini seçerseniz yazı yayınlama süreniz ve sunucu yükünüz artacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı