Web Tasarımı ve Sunucu Yönetimi

Wordpress için en iyi 5 seo eklentisi

SEO çalışması genel anlamıyla arama motorlarına (google,yandex,bing,yahoo..) bende burdayım deme şekli diyebiliriz. Web siteniz için SEO, (diğer faktörlerin yanı sıra) sayfadaki HTML yapısı, web sitesi mimarisi, sayfa içeriği ve anahtar kelime kullanımı, gelen bağlantılar ve bir alanın toplu içeriğine bağlıdır. Hepsi bir bütün olan bu çalışmaları wordpress alt yapılı web siteniz için işlerinizi kolaylaştıracak en iyi beş eklentiye şimdi birlikte göz atalım.

1. Premium SEO Pack 

Premium seo pack ücretli bir seo eklentisidir. Eklenti tüm sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıya sahiptir. Özellikleri : Google Analitycs , 404 Monitor , Serp Tracking , Google Pagespeed Insights Module , Mass Optimization , Local SEO , On page optimization , Title & Meta Format , Sitemap , Video Sitemap , SEO Slug Optimizer , SEO Friendly Images , Google Authorship , Backlink Builder , Link Builder , 301 Link Redirect , Social Stats

Daha bir çok özelliği ile wordpress alt yapılı web sitenizde kullanabileceğiniz en iyi seo eklentilerinden biri diyebiliriz.

 

2. WordPress SEO by YOAST

Ücretsiz bir eklenti olan WordPress SEO by YOAST eklentisite komple bir SEO eklentisi dediğimizde tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir eklentidir. Keyword analiz kısmı ile yazılarımızı seo uyumlu hale getirmemizde oldukca yardımcı ücretsiz bir eklentidir. Eğer kapsamlı ücretsiz bir eklenti istiyor iseniz kesinlikle önerebilceğimiz ücretsiz güçlü bir seo eklentisidir.

 

3. SEO Framework

SEO Framework, popülaritesi sürekli olarak büyüyen diğer eklentilere göre yeni bir SEO eklentisidir. WP sitenizin yeterli SERP görünümü için ihtiyaç duyacağı tüm temel SEO özelliklerini barındıran aynı zamanda hafif ve basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Kısaca işini yapan çok fazla detaylarla sizi boğmayan kullanışlı bir eklenti diyebiliriz.

 • XML site haritaları oluşturma ve yönetme becerisi
 • Sosyal medya meta etiketleri
 • Meta bilgi, başlıklar ve açıklamalar
 • Arama motorlarının sayfalarınız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan yapılandırılmış verileri sağlar
 • Sayfalarınızı otomatik olarak optimize etmek için tüm WordPress ögelerini dinleyen bir yapay zeka sağlar.

 

4. SEO Image Toolbox

Resimleriniz için seo optimasyonu sağlayan küçük ama işini iyi yapan bir eklentidir. Wordpress sitenizdeki tüm resimleri optimize ederek gerekli açıklamaları ekleyen bir seo eklentisidir. Resimlerinizi indexlenmesini ve resimlerdende hit sağlamanıza yardımcı olacak bir eklenti diyebiliriz.

 

5. All in One SEO Pack

Son eklentimiz olmazsa olmazlardan ALL in One Seo. Çok eski bir eklenti olan AİO SEO milyonlarca web sitenin tercihi konumundadır. Seo hizmetinin yanında zararlı bot engellemesi site takibi olarak gerçektende taktir edilebilecek bir eklenti diyebiliriz.

Özellikleri :

 • Başlıklar ve meta açıklamalar
 • XML site haritaları
 • Sosyal meta veriler
 • Google Analytics desteği
 • WooCommerce için SEO entegrasyonu
 • Google AMP desteği
 • Gelişmiş standart URL’ler
 • Ve daha fazlası..

 

 

Genel Değerlendirme

Genel Değerlendirme

5/5

User Rating: Be the first one !
Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı