Web Tasarımı ve Sunucu Yönetimi

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Wordpress alt yapısını kullanan web siteleriniz wordpress in yüksek kaynak tüketimi ile bir nebze yavaşladığını görebilirsiniz. Web sitenizin yavaş açılması ile ziyaretci kaybı yaşayabilir ve google botlarının yavaşlık nedeniyle web sitenizin indexlerini geriye atabilir. Daha hızlı açılan sayfalar ile ziyaretcilerinizi bekletmeden direk içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Daha hızlı açılan sayfalarınızı seven arama motorları web sitenizi daha üst sıralarda yayınlıyacaktır bu sayede web sitenize daha çok ziyaretci çekebilirsiniz.Şimdi Wordpress yazılımı için hızlandırma tekniklerine birlikte bakalım

Web sitenizin hız puanını PageSpeed sayfasından ölçebilirsiniz.

En İyi WordPress Cache Eklentileri

WP Super Cache: Dinamik WP sitede, statik HTML dosyaları üretir. HTML dosyası üretildikten sonra web sunucusu, daha ağır WordPress PHP komut dosyalarını işleme koymak yerine ziyaretçiye bu dosyayı sunacaktır.

Hyper Cache: Özellikle düşük kaynak sağlayan hosting paketlerinde bulunan bloglardaki kişiler için yazılan WordPress için yeni bir önbellekleme sistemidir. Microsoft IIS tabanlı barındırma ile bile çalışır.

WP-Cache: Sitenizi daha hızlı ve daha duyarlı hale getirmek için etkili bir WordPress sayfa önbellekleme sistemidir. WorPress sayfalarını önbelleğe alıp, tüm PHP kodunu yükleyip derleyip veritabanından sayfa inşa etmeden, gelecekteki istekleri doğrudan dosyadan sunma mantığı ile çalışır.

DB Cache: Ekli olduğu tüm ömrü boyunca her veritabanı sorgusunu önbelleğe alır. Diğer HTML cache eklentilerine göre çok daha hızlıdır ve önbelleğe alma işlemi için daha az disk alanı kullanır.

Diğer Site Hızlandırma Eklentileri

WP Optimize: WordPress veritabanınızı kapsamlı bir şekilde temizlemenizi ve manuel sorgular yapmadan optimize etmenizi sağlar. Tek bir tıklamayla tüm post revizyonlarını, spam yorumlarını, onaylanmamış yorumları, veritabanı tablolarını silebilirsiniz.

Clean Options: WordPress’de eklentileri kurmaya, kullanmaya ve kaldırmaya devam ederken, ‘wp_options’ tablosu şişirilir. Hatta bazı temalar bu tabloyu ayarları ile ilgili verileri depolamak için kullanır. Eklenti / tema kaldırıldığında bu kayıtlardan bazıları silinmez. Tablolar böylelikle büyümeye ve giderek daha yavaş yüklenme sürelerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Clean Options eklentisi, kullanıcıların şişkin bir wp_options tablosunu yönetilebilir bir boyuta getirmenin kolay bir yolunu sunar. Blogunuzun çalışması için gerekli olan verileri yanlışlıkla silmemeniz için birçok dahili güvenlik özelliği bulunur.

WP Super Minify: WP Super Minify, sayfa yüklemelerini hızlandırmak için satır içi JavaScript ve CSS dosyalarını bir araya getiren, küçülten ve önbelleğe alan hafif bir eklentidir.

TinyPNG: Yeni resimlerin yüklenmesinde otomatik olarak optimize edilmesi, Medya kitaplığınızdaki halihazırdaki resimleri tek tek optimize etme, maksimum genişlik ve / veya yükseklik ayarlayarak büyük orijinal görüntüleri yeniden boyutlandırma gibi işlemlerle görsel dosyalarınızın boyutlarını küçültebilirsiniz.

Cach eklentilerinden birini seçerek web sitenizin kaynak tüketimini azaltabilirsiniz ve bu sayede web sayfanızı daha hızı görüntüleye bilirsiniz . Diğer eklentiler sayesinde resimlerini ve veritabanınızı optimize ederek sayfa yüklenme zamanını kısaltarak web sitenizi çok kısa sürede açılmasını sağlayabilirsiniz. Sizinde bilidiğiniz başka yöntemler var ise yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

MeK

Pamukkale Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ni 2018 yılında bitirdim. 2018 yılında Yüksek Lisansa Karatekin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine başladım. Programlamayı seviyorum Delphi, C# , C , PHP dillerine hakimim ARM ile uğraşıyorum bunların yanında web tasarım ve sunucu yönetimi ile hobi olarak uğraşıyorum. Sizlere Kodmek sayfamda hakim olduğum diller ve öğrenmek istediğim konularda yardımcı olmaya çalışacağım

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı